چیدمان آشپزخانه بصورت خلاقانه

تاریخ درج مقاله:چهارشنبه سی و یکم خرداد ۹۶

چیدمان آشپزخانه بصورت خلاقانه

چیدمان آشپزخانه بصورت خلاقانه(کابینت آشپزخانه)

مقالات >> کابینت آشپزخانه چهارشنبه سی و یکم خرداد ۹۶


همواره طراحي صحيح کابينت و استفاده بهينه از تمام فضاي آشپزخانه تأثير زيادي در نظم و چيدمان آشپزخانه دارد. در اين مقاله ايده هاي جديد سال 2017 براي ذخيره سازي در کابينت آشپزخانه گردآوري شده است…

تمام خانم هاي خانه دار به دنبال نظم در آشپزخانه خود هستند، هميشه نحوه ساخت و نصب کابينت آشپزخانه و استفاده از فضاي اين مکان، مي تواند سبب اين نظم شود، در اين مطلب ايده هاي جديد سال 2017 براي ذخيره سازي در کابينت آشپزخانه گردآوري شده است:

•    استفاده از شلف ديواري:
استفاده از شلف هاي ديواري فضاي ذخيره سازي زيادي در آشپزخانه به وجود مي آورد. چيزي که در اين آشپزخانه وجود دارد و براي يک آشپز خوشايند است، طراحي محلي براي قرار دادن چاقوها روي ميز کار آشپزخانه است و از طرفي خود ميز کار هم از جنسي ساخته شده که مي توان از آن به عنوان تخته برش استفاده کرد.
 
•    بچه ها را فراموش نکنيد:
حتما در آشپزخانه خود، در کابينت جزيره و يا يکي از کابينت ها مکاني خاص براي قرار دادن خوراکي بچه ها قرار دهيد. در نظر داشته باشيد اين محل به گونه اي طراحي شود تا خود بچه ها بتوانند به آن دسترسي داشته باشند.
 
•    سوپرمارکت خود را سامان دهي کنيد:
با استفاده از شلف ها، سبدهاي کشويي و کشوهاي کم عمق، سوپرمارکت آشپزخانه خود را سامان دهي کنيد. حتي يک ديوار کوچک هم مي تواند محلي براي نصب و طراحي سوپرمارکت باشد.
 
•    استفاده از کابينت هاي عمودي:
اگر در آشپزخانه تان فضاي کافي نداريد مي توانيد از کابينت هاي عمودي بلند استفاده کنيد تا فضاي ذخيره سازي بيشتري در دسترس داشته باشيد. در تصوير زير طراح کابينتي کاربردي براي اين آشپزخانه طراحي کرده است.
 
•    طراحي فضايي براي بطري ها:
مي توانيد مانند تصوير در کابينت هاي خود يک جاي ذخيره سازي مخصوص براي انواع بطري ها داشته باشيد تا آشپزخانه تان نظم داشته باشد.
 
•    کشويي مخصوص ادويه جات:
ذخيره کردن ادويه جات در يک کشوي خاص در کنار اجاق گاز، به جاي قرار دادن آنها روي آويز ديواري و يا روي کانتر، مي تواند  آشپزي را لذت بخش تر نمايد.
کشوی ادویه کابینت
•    مجيک کرنر چرخشي:
يک مجيک کرنر با قفسه هاي چرخشي يا سيني دوار، در کابينت گوشه طراحي کنيد.
 
•    سبد مخصوص پياز و سيب زميني:
سبدي مخصوص پياز و سيب زميني طراحي کنيد تا هميشه جاي مناسبي براي آنها داشته باشيد.
 
•    تابه ها و قابلمه ها را در کشوي مخصوص به خود قرار دهيد:
به جاي قرار دادن قابلمه ها روي هم داخل يک کابينت يا روي گاز، از يک کشو استفاده کنيد و قابلمه ها را مرتب داخل آن بچينيد، اين کشو داراي دو بخش جداگانه است، يکي با عمق زياد براي قرار دادن انواع تابه و قابلمه و ديگري براي قرار دادن دستمال و دستگيره و زير قابلمه اي.
 
•    مکان ذخيره سازي زير سينکي:
شما با استفاده از فضاهاي بدون استفاده مانند زير سينک مي توانيد به بهترين نحو از فضاي آشپزخانه تان استفاده کنيد. در تصوير زير براي کابينت زير سينک يک درب طراحي شده که به بيرون باز مي شود و از داخل آن براي گذاشتن اسکاچ و مواد لازم استفاده مي شود.
 
•    تعداد کشوي کمتر:
مي توانيد با استفاده از ديوايدرهاي (تقسيم کننده) داخل کشو، از فضاي آن بهترين استفاده را داشته باشيد، اين طرح سبب مي شود که تعداد کشوها کمتر شود، چون از فضاي داخل هر کشو به صورت بهينه استفاده مي شود.
 
•    کشوهاي کابينت کاربردي:
همانطور که در تصوير مي بينيد، به صورتي کاملا هوشمندانه داخل کشو از ديوايدرهاي عمودي استفاده شده، تا بشقاب و کاسه ها به صورت منظم داخل کشو چيده شوند.
 
•    استفاده از مکان هاي ذخيره سازي در کابينت جزيره:
در اين تصوير صاحب خانه خواسته تا بطري ها را در دسترس داشته باشد، پس اين جزيره سفارشي به گونه اي طراحي شده که جاي بطري دارد، علاوه بر اين پايين جزيره هم طبقه اي براي قرار دادن وسايل خاص وجود دارد. 
 
 
•    استفاده از مجيک کرنرهاي خاص:
با اين نوع طراحي مي توانيد از فضاهاي گوشه آشپزخانه خود به بهترين نحو استفاده کنيد.
 
•    کاربردي و پنهان:
گاهي استفاده از کابينت هاي مخفي بهترين گزينه است. در اين تصوير کنار يونيت يخچال و فر، يک سوپرمارکت مخفي طراحي شده که فضاي زيادي در دسترس قرار مي دهد.
 
•    نوعي ديگر ذخيره سازي در جزيره آشپزخانه:
در جزيره هاي بزرگ مانند تصوير زير مي توان کابينت و طبقه هاي آويزدار براي ذخيره سازي طراحي نمود.
 
 
 
•    کابينت خاص:
اضافه کردي ريل و يا ميله هاي آويزي به يک درب کابينت که به صورت کشويي باز مي شود، مي تواند ايده جالبي براي ذخيره سازي باشد.
 
•    استفاده از آويزهاي قلاب دار:
از اين آويزها مي توان هم زير صفحه روي کابينت و هم روي ديوار آشپزخانه استفاده کرد و قابلمه و ظروف را روي آن آويزان کرد. با اين روش مي توان نظم زيادي به آشپزخانه داد.
 
 

تازه ها
ساخت سرویس خواب ام دی اف ، MDF
ساخت سرویس خواب ام دی اف ، MDF

طراحی و ساخت سرویس خواب خود را به ما بسپارید... بزرگترین مزیت سرویس خواب های ام دی اف MDF جلوه شبیه به چوب طبیعی آنهاست، خود چوب ظاهری کامل...

جمعه بیست و ششم خرداد ۹۶

طراحی 3 بعدی با 3 طرح رایگان
طراحی 3 بعدی با 3 طرح رایگان

طراحی 3 بعدی با 3 طرح رایگان برای آشپزخانه های مدرن: کابینت سازی فولادی با سابقه 20 سال فعالیت در زمینه طراحی و ساخت کابینت و دکوراسیون داخ...

جمعه بیست و ششم خرداد ۹۶


دانستنیهای اخیر
هود,اجاق گاز رومیزی,سینک ظرفشویی در طراحی آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه بصورت خلاقانه
چیدمان آشپزخانه بصورت خلاقانه

همواره طراحي صحيح کابينت و استفاده بهينه از تمام فضاي آشپزخانه تأثير زيادي در نظم و چيدمان آشپزخانه دارد. در اين مقاله ايده هاي جديد سال 201...

چهارشنبه سی و یکم خرداد ۹۶

روش مراقبت کابینت ، کابینت سالم و تمیز
روش مراقبت کابینت ، کابینت سالم و تمیز

1- برای تمیز کردن کابینت و دیگر سازه های mdf ازیک اسفنج مرطوب استفاده فرمائید و از اسکاچ و شوینده های اسیدی جدآ خودداری کنید ، زیرا استفاده ...

جمعه بیست و ششم خرداد ۹۶

روش تمیز کردن کابینت ،  MDF
روش تمیز کردن کابینت ، MDF

اگر لکه ای که روی سطح کابینت نشسته است خیلی عمیق و اسیدی نباشید پاک کردن آن چندان کار سختی نخواهد بود ولی در هر صورت بی گدار هم نباید به آب...

جمعه بیست و ششم خرداد ۹۶

طراحی مدرن آشپزخانه ایتالیایی
طراحی مدرن آشپزخانه ایتالیایی

مدل جديد کابينت آشپزخانه V-motion شرکت ايتاليايي VALCUCINE جديدترين مدل کابينت آشپزخانه را به نمايش گذاشت. اين طرح نوآوري جديدي براي ارتقا...

جمعه بیست و ششم خرداد ۹۶

سایت دوستان